KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 9096451
*
nr 909 6451
Blyerts
Fredrik Westin, 1800-tal, Mansporträtt, verso a verso, 14 x 16
Utrop:
2.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 september 2014
kl 20:32:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/8 19:17:54
1
300 kr
1/9 09:57:20
2
700 kr
1/9 17:03:24
3
700 kr
1/9 17:03:33
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts fredrik westin mansporträtt porträttmåleri teckning vattenfärg verso a verso
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
*
Blyerts
nr 909 6451
Blyerts
Fredrik Westin, 1800-tal, Mansporträtt, verso a verso, 14 x 16
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/8 19:17:54 | 1 | 300 kr |
1/9 09:57:20 | 2 | 700 kr |
1/9 17:03:24 | 3 | 700 kr |
1/9 17:03:33 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts fredrik westin mansporträtt porträttmåleri teckning vattenfärg verso a verso
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14